Tuesday, 6 December , 2022
امروز : سه شنبه, ۱۵ قوس , ۱۴۰۱ - 13 جماد أول 1444
شناسه خبر : 20758
  پرینتخانه » اقتصادی تاریخ انتشار : 06 جولای 2020 - 18:32 |

تفاهمنامه مجلس با وزارت داخله؛ به موترهای غیرقانونی نمایندگان نمبر پلت داده می‌شود

تفاهمنامه مجلس با وزارت داخله؛ به موترهای غیرقانونی نمایندگان نمبر پلت داده می‌شود

مجلس نمایندگان تفاهمنامه‌ای را با وزارت امور داخله به امضا رسانده که بر بنیاد آن به موترهای غیرقانونی نمایندگان نمبر پلت توزیع می‌شود.

بر بنیاد این تفاهمنامه که روز گذشته یک شنبه (۱۵ سرطان) میان کمیسیون امنیت داخلی مجلس و وزارت امور داخله به امضا رسیده، هر وکیل حق دارد برای ۳ موتر غیر قانونی خود نمبر پلت ویژه از وزارت داخله دریافت کنند.

بر این اساس، توزیع نمبر پلت برای یک موتر اعضای فامیل هرنماینده نیز شامل همین حقی است که به نمایندگان داده شده است.

میر رحمان رحمانی رییس مجلس نمایندگان در نشست امروز دوشنبه (۱۶ سرطان) مجلس گفت که چالش نداشتن نمبرپلت موترهای نمایندگان توسط کمیسیون امنیت داخلی مجلس در تفاهم با وزارت داخله حل شد و تفاهمنامه ای در زمینه دیروز به امضا رسید.

آقای رحمانی با انتقاد تند از نمایندگان مجلس گفت: “بخاطر حل موضوع توزیع پلت به موتر‌های بدون نمبر پلت نمایندگان، ۲۵ بار جلسه با ریاست جمهوری صورت گرفته؛ چه می‌شد که بخاطر قطع راکت پراگنی پاکستان بالای مناطق مرزی کنر و پیشروی مرزبانان پاکستانی در ولایت پکتیکا و مشکلات امنیتی ولایت‌های فراه، غزنی، فاریاب و شهرهای بزرگ افغانستان هم یک جلسه صورت می‌گرفت و نمایندگان بسیار با غرور می‌گفتند که مشکلات متذکره را به صفت کمیسیون اختصاصی انجام دادیم.”

از سوی دیگر، جنرال نظیفه ذکی نماینده مردم کابل در مجلس نیز این تفاهمنامه را برای نمایندگان مجلس شرم‌آور خواند و تاکید کرد که فامیل‌های یک نماینده مجلس هیچ برتری نسبت به مردم افغانستان ندارد که در این تفاهمنامه به آنان نیز امتیاز داده شده است.

خانم ذکی افزود: “مه شخصاً این موضوع را رد می کنم و مردم این مساله را نمی پذیرند خصوصاً توزیع پلت برای موتر فامیل وکیل، آیا فامیل وکیل از مردم افغانستان جایگاه بلند دارند؟”

او تاکید کرد، همین مردم افغانستان اند که به نمایندگان رای داده تا در پارلمان از آنان نمایندگی کنند. مردم به نمایندگان بخاطر این رای نداده که برای فامیل‌های خود هم امتیاز بگیرند و باداری کنند.

به گفته او، سه تا چهار هزار موتر با پلت‌های غیر قانونی “و.ج” در شهر کابلگشت و گذار می‌کنند؛ افغانستان به ویژه در پایتخت خود کم مشکل دارد که نمایندگان یک مشکل دیگر را نیز در مرکز برای مردم ایجاد می‌کنند.

این در حالی است که نمایندگان مجلس اکثراً با موترهای غیر قانونی و بدون پلت در سطح شهر کابل از چندین سال به این طرف فقط با پلت غیر قانونی “و. ج” و “م. ج” در سطح شهر کابل گشت و گذار می کنند که در بسیاری موارد از این پلت ها سوء استفاده نیز شده است.

پیش از این نمایندگان مجلس انتقاد داشتند که به همین دلیل موترهای آنان در سطح شهر از سوی پولیس ایستاد شده و آنان مورد توهین قرار گرفته اند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا دروغ باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.