Saturday, 25 June , 2022
امروز : شنبه, ۴ سرطان , ۱۴۰۱ - 26 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 22389
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : 02 آگوست 2020 - 10:27 |
رییس جمهور:

کار احداث سرک دره‌صوف- بامیان را شدت می‌دهیم/۱۵ هزار بست جدید معلمی به اعلان سپرده می‌شود

کار احداث سرک دره‌صوف- بامیان را شدت می‌دهیم/۱۵ هزار بست جدید معلمی به اعلان سپرده می‌شود

محمداشرف غنی رییس جمهور کشور در سفر به ولایت سمنگان تاکید کرده که کار احداث سرک دره‌صوف-بامیان با شدت بیشتری پیش برده خواهد شد.

آقای غنی، روز شنبه (۱۱ اسد) به ولایت سمنگان سفر کرد و با نمایندگان اقشار مختلف این ولایت دیدار کرد.

وی در این دیدار با تاکید بر اینکه سمنگان جز لاینفک انکشاف سراسری افغانستان است، گفت: در زمینۀ آب سمنگان تا اخیر امسال تصمیم گرفته می‌شود. تمام بندهای آبگردان در شش ماه بررسی می‌شوند و برای سمنگان چهار بند مدنظر گرفته خواهد شد.

وی با تاکید گفت که آب ما آبروی ماست، به ما تعلق دارد و آن را مدیریت می‌کنیم و کار احداث سرک دره صوف- بامیان را شدت می‌دهیم. من بالای افغانستان و مردم آن به ویژه زنان و جوانان باور دارم و معادن آن را انکشاف می‌دهیم.

محمداشرف غنی گفت که در مدت شش ماه سرک‌ها مدیریت می‌شوند و به معادن که از کلیدی‌ترین سرمایه‌های افغانستان است، توجه صورت می‌گیرد.

آقای غنی همچنان گفت که به امنیت معادن توجه می‌گردد و در عرصه زراعت در مدت چند هفته پلان انکشاف اقتصادی به ملت افغانستان ارائه خواهد شد.

وی افزود: به تولیدات عمدۀ زراعتی به ویژه مدیریت انگور، توجه خاص صورت می‌گیرد. ۱۵ هزار بست جدید برای معلمین در دو هفته آینده به اعلان سپرده می‌شود و در آن ولایات کمتر انکشاف یافته به ویژه سمنگان در صدر قرار خواهند داشت.

رییس جمهور گفت که پروسه تعیین یک معاون زن در هر ولایت کشور از سوی وزارت امور زنان، اداره مستقل ارگان‌های محل و کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی براساس معیار جریان دارد و در سه ماه آینده تکمیل می‌گردد و زنان سمنگان از میان شان یک معاون والی خواهند داشت.

محمداشرف غنی خطاب به معلولین گفت که من برای شما افراد دارای توانایی مختلف می‌گویم، دولت حسابده وجود دارد، بناً به شما توجه می‌شود. وی افزود که در افغانستان سه طبقه مردم ده نشین، شهری و کوچی وجود دارند و از اینکه کوچیان در چهل سال گذشته محرومیت زیادی را متقبل شده‌اند، به آنان از طریق وزارت انکشاف دهات و سایر ادارات ذیربط، توجه صورت می‌گیرد.

آقای غنی گفت که ضرورت است تا تمام مردم افغانستان همدیگر را درک کنند، کوچی به تمام اقوام افغانستان تعلق دارد و این یک شیوۀ زندگی است.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه هیچ بخشی از مردم سمنگان در ادارۀ محلی محروم نماند، گفت که برنامه‌های دولت، ملی است و هر ولایت، ولسوالی و قریه در آئینه آن خود را خواهد دید. برنامه‌های میثاق شهروندی و دسترخوان ملی از نمونه‌های آن می‌باشند.

محمداشرف غنی از مردم خواست تا تذکره الکترونیکی بگیرند و به انکشاف منابع داخلی افغانستان تمرکز نمایند. وی افزود که آینده شمال افغانستان به آسیای مرکزی مرتبط است و پروژه‌های بزرگ منطقوی در جریان می‌باشند و ما باید خود را در چارچوب یک منطقه بزرگ مشاهده کنیم.

آقای غنی در اخیر سخنانش گفت که تصمیم نهایی در خصوص صلح را ملت افغانستان می‌گیرد و لویه جرگه مشورتی به زودترین فرصت در این زمینه، تدویر خواهد یافت.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا دروغ باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.