Monday, 26 February , 2024
امروز : دوشنبه, ۷ حوت , ۱۴۰۲ - 17 شعبان 1445
شناسه خبر : 23969
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : 29 آگوست 2020 - 10:00 |

گزارش سیگار درباره اعتیاد ۵۰ درصد ماموران پولیس ولایات جنوبی تأیید شد

گزارش سیگار درباره اعتیاد ۵۰ درصد ماموران پولیس ولایات جنوبی تأیید شد

وزارت امور داخله کشور، گزارش تازه بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) مبنی بر اینکه ۵۰ درصد ماموران پولیس افغانستان در ولایت‌های جنوبی به مواد مخدر مصرف می‌کنند را تایید کرد.

به نقل از اعلامیه منتشره از سوی وزارت امور داخله گزارش اخیر اداره بازرس ویژه آمریکابرای بازسازی افغانستان (سیگار) مبنی بر حضور افراد معتاد و نیروهای خیالی درصفوف نیروهای پولیس ملی در برخی از ولایت‌های جنوبی کشور مطالعه شده است.
در اعلامیه آمده که رهبری وزارت امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان، چالش‌ها و موانع بر سر راه اصلاحات در این وزارت را رد نکرده و اما با روی دست گرفتن یک سلسله اقدامات اصلاحی به شمول ایجاد ریاست امنیت داخلی مبارزه‌اش را از بهر برداشتن این چالش‌ها بطور بنیادی شدت بخشیده است.

اعلامیه افزوده که وزارت امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان مدت‌ها پیش از نشر این گزارش از سوی اداره بازرس آمریکا، با داشتن مطالعه دقیق از این وضعیت، راه‌کارهای موثری را در جهت شناسایی افراد معتاد به مواد مخدر و حذف آنان از صفوف نیروهای پولیس ایجاد نموده است.
وزارت امور داخله گفته که همچنان راهکارهای موثری که اعتیاد افراد داوطلب به صفوف نیروهای پولیس را تثبیت نموده و از پیوستن آنان جلوگیری نماید نیز در طرزالعمل جدید جلب و جذب داوطلبان ایجاد گردیده است.
در اعلامیه آمده که از سوی هم، توسعه، تقویت و تطبیق برنامه (اپس) بالای بیش از ۹۰ درصد نیروهای پولیس ملی افغانستان، بخش کادر پرسونل را قادر ساخته تا از موجودیت منسوبین خیالی جلوگیری نماید، زیرا یکی از شرایط کلیدی ثبت هویت نیروهای پولیس در سیستم (اپس) حضور فزیکی آنان در جریان راجستریشن می‌باشد.
گفتنی است که اداره بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان یا سیگار در گزارش تازه خود گفته که پنجاه درصد ماموران پولیس در ولایت‌های جنوبی مواد مخدر مصرف می‌کنند.
اداره سیگار همچنین گفته که ۵۰ تا ۷۰ درصد نیروهای پولیس در ولایت جنوبی از جمله قندهار، هلمند، زابل و ارزگان خیالی اند و حضور فزیکی ندارند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا دروغ باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.