پیامبر اکرم (ص) :
داناترین مردم کسی است که دانش دیگران را به دانش خود بیفزاید..../..... به راستی من مبعوث گردیدم تا مکارم اخلاق را کامل کنم
Saturday, 18 September , 2021
امروز : شنبه, ۲۷ سنبله , ۱۴۰۰ - 11 صفر 1443
شناسه خبر : 26482
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : 08 اکتبر 2020 - 17:01 |

علمای دین: پیام اربعین حسینی مبارزه علیه انحرافات سیاسی و اجتماعی می‌باشد

علمای دین: پیام اربعین حسینی مبارزه علیه انحرافات سیاسی و اجتماعی می‌باشد

برخی ازعلمای دین تجلیل از قیام عاشورا و اربعین شهادت امام حسین(ع) را زنده نگهداشتن روحیه مبارزه با منکرات و انحرافات سیاسی خوانده می‌گویند پیام اربعین دعوت جوامع بشری به سوی خیر و فلاح است.

به گزارش آژانس خبری پامیر؛ امروز پنج‌شنبه هفدهم میزان و (۲۰ صفر ۱۴۴۲ ه- ق) مصادف با هزار و سه صدو هشتاد و یکمین سالروز اربعین شهادت امام حسین (ع) می‌باشد.

به اساس نص تاریخ بنایی تجلیل از اربعین امام حسین(ع) توسط جابربن عبدالله انصاری صحابی پیامبر خدا در سال ۶۱ ه- ق یعنی چهل روز بعد از شهادت امام حسین(ع) گذاشته شد او با چشم نا بینای خود همرای اهلبیت امام حسین(ع) به منظور زیارت امام راهی سر زمین کربلا شد زیارتش را ماندگار تاریخ نمود.

پس از آن، همه ساله میلیون‌های تن ازمسلمانان و غیر مسلمانان در روز اربعین حسینی راهی سرزمین کربلای عراق می‌شوند. حالا سوال این است که مهم ترین پیام تجلیل از اربعین امام حسین(ع) برای جوامع اسلامی چیست؟

علمای دین می‌گویند تجلیل از قیام و اربعین امام حسین(ع) دعوت جوامع بشری به سوی خیر، فلاح و رستگاری می‌باشد.

نعمت الله غفاری یکی از علمای دین کشور امروز گفت: “تجلیل از اربعین امام حسین(ع) به معنی زنده نگهداشتن روحیه مبارزه با منکرات، انحرافات اجتماعی و سیاسی مخصوصا انحرافات مدیریتی در سطح کلان جامعه اسلامی می‌باشد”.

آقای غفاری گفت، پیام قیام و اربعین امام حسین (ع) برای همه مسلمین جهان زندگی کردن با عزت و مبارزه علیه انحرافات طی قرون متمادی می‌باشد.

وی بیان داشت که تجلیل از اربعین شهادت امام حسین(ع) و سایر برنامه‌های که یاد از امام(ع) می‌شود به معنی دعوت جوامع اسلامی و در کل جوامع بشریت به سوی خیر، فلاح و رستگاری است.

این عالم دین می‌گوید، یاد آوری از قیام و اربعین حسینی تذکر فداکاری و رشادت امام(ع) به همه مسلمانان به خصوص جوامع بشری می‌باشد تا از حکام خود کامه دوری کرده و به سوی خیر فلاح حرکت کنند.

آقای غفاری با استناد به حدیث پیامبر بزرگ اسلام(ص) که فرموده است”حسین از من و من از حسنیم” گفت: “یک جمله این حدیث قابل فهم و درک است به این معنی که امام حسین نواسه من است اما جمله من ازحسینم به این معنی است که پیامبر به امت خود می‌گوید، امام حسین با قیام خود دینی که من آورده‌ام را از هرگونه تحریف و انحراف حفظ کرده و نجات می‌دهد این یک دلیل خوبی است که باید همیشه از فداکاری و رشادت امام حسین(ع) در راه دین با تجلیل از قیام عاشورا و اربعین آن حضرت به مسلمین تذکر داده شود”.

گفتنی است که امسال اربعین حسینی تنها با اشتراک شهروندان عراق در کربلا تجلیل می‌شود. شیعیان افغانستان که پیش از این در روز اربعین به کربلا می رفتند به دلیل احتمال شیوع ویروس کرونا اجازه نیافته اند امسال نیز به کربلا سفر کنند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا دروغ باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.