Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ جوزا , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 27022
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : 18 اکتبر 2020 - 11:38 |
دانش:

پالیسی‌های اداره استندرد به بازنگری جدی نیاز دارند

پالیسی‌های اداره استندرد به بازنگری جدی نیاز دارند

معاون دوم ریاست جمهوری می‌گوید که اداره استندرد هنوز هم با چالش‌های زیادی مواجه است و باید پالیسی‌های این اداره بازنگری شوند.

به گزارش خبرگزاری پامیر، آقای دانش که امروز یک‌شنبه (۲۷ میزان) در نشستی که به منظور روز جهانی استندرد در اداره ملی استندرد در کابل برگزار شده بود، گفت که این اداره باید جدی‌تر عمل کند و تمام مشکلات فرا راه استندرد سازی را در کشور شناسایی کند.

دانش تصریح کرد، اداره ملی استندرد هنوز هم برای رسیدن به اهداف خود با چالش‌های زیادی مواجه است.
به گفته آقای دانش، فقدان هماهنگی بین ادارات دولتی و سکتور خصوصی، تداخل وظیفه‌ای بین ادارات مختلف، پایین بودن ظرفیت‌ها و فقدان کادرهای باتجربه و متعهد، نداشتن بودجه کافی و بی‌ثباتی در رهبری، از مشکلات در اداره ملی استندرد ‌اند.

به گفته او، فقدان نقشه راه و عدم تامین روابط با سازمان‌های بین المللی استندرد ضعف دیگری این اداره است که از استفاده از تجربیات بین‌المللی باز مانده است.

همچنین معاون دوم ریاست جمهوری تاکید کرد که رهبری این اداره باید جداً مبارزه با فساد و سوء‌ استفاده‌های مالی که باعث بی‌اعتباری و وقفه در کارها می‌شود را آغاز کند.

به گفته او، اگر این اداره با اقتدار عمل کند باید اصلاحات لازم را تطبیق کند. انتظار حکومت، مردم و سکتور خصوصی این است که رهبری جدید اداره ملی استندرد ضعف‌ها را شناسایی و برای رفع آن تلاش کند.

آقای دانش تاکید کرد: “جداً از اداره ملی استندرد می‌خواهیم که با بازنگری پالیسی‌ها و تنظیم برنامه‌های عملی، اصلاحات لازم را در این اداره وارد کند.”

این در حالی است که اخیراً رییس پیشین و چند کارمند بلند پایه اداره ملی استندرد به جرم اخذ ۲۰۰ هزار دالر امریکایی رشوه بالفعل بازداشت شده بودند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا دروغ باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.