پیامبر اکرم (ص) :
داناترین مردم کسی است که دانش دیگران را به دانش خود بیفزاید..../..... به راستی من مبعوث گردیدم تا مکارم اخلاق را کامل کنم
Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ جدی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 33566
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار افغانستان تاریخ انتشار : 27 دسامبر 2021 - 10:41 |

دیده‌بان حقوق بشر، دستورالعمل جدید طالبان را حرکتی به سوی زندانی کردن زنان دانست

دیده‌بان حقوق بشر، دستورالعمل جدید طالبان را حرکتی به سوی زندانی کردن زنان دانست

نهاد دیده‌بان حقوق بشر، دستورالعمل طالبان که در آن زنان بدون محرم شرعی در مسیربیش از ۷۲ کیلومتر منع قرار داده شده است را حرکتی به سوی زندانی کردن زنان گفته است.

به گزارش آژانس خبری صدای پامیر، هدربار، دستیار مدیر حقوق زنان دیده‌بان حقوق بشر گفته است که این دستورالعمل فرصت‌هایی را از زنان می گیرد که بر اساس آن می توانند آزادانه حرکت ، مسافرت، تجارت ویا در صورت جواجهه با خشونت فرار کنند.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان، تمام زنان کارمند از کارهای شان بیکار، دروازه های دانشگاه‌ها مسدود و دختران بالاتر از صنف ششم اجازه رفتن به مکتب را از دست داده‌اند.

همچین اخیرا توصیه نامه‌ای از سوی اداره امر به معروف ونهی ازمنکر حکومت طالبان به نشر رسیده، نشان می‌دهد که از راننده‌گان خواسته شده است که از سورا کردن زنان بی حجاب و زنان بدون محرم شرعی در مسیری بیش از ۷۲ کیلومتر منع شده‌اند.

همچنین در بخش از توصیه نامه‌ای اداره امربه معروف ونهی از منکر طالبان نشر موسیقی در موتر را منع کرده و از راننده‌گان خواسته است که در وقت نماز در جای مناسب توقف نمایند.

آژانس خبری صدای پامیر-کابل

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا دروغ باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.