Friday, 27 May , 2022
امروز : جمعه, ۶ جوزا , ۱۴۰۱ - 26 شوال 1443
شناسه خبر : 37665
  پرینتخانه » اخبار جهان تاریخ انتشار : 30 آوریل 2022 - 17:05 |

بشار اسد فرمان جدید عفو عمومی صادر کرد

بشار اسد فرمان جدید عفو عمومی صادر کرد

رئیس جمهور سوریه امروز شنبه، حکم جدیدی درباره عفو عمومی جرایم تروریستی صادر کرد.

به گزارش آژانس خبری صدای پامیر، بشار اسد رئیس جمهور سوریه امروز شنبه فرمان تقنینی شماره هفت برای سال ۲۰۲۲ را صادر کرد که درباره عفو عمومی است.

دفتر ریاست جمهوری سوریه با انتشار بیانیه‌ای خبر داد که این فرمان درباره عفو عمومی جرایم تروریستی است که تا پیش از تاریخ دهم اردیبهشت ماه جاری صورت گرفته است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، این عفو شامل جرایمی نمی‌شود که به مرگ انسان منجر شده باشد و همچنین در قانون مبارزه تروریسم، شماره ۱۹ صادره در سال ۲۰۱۲ و قانون مجازات شماره ۱۴۸ صادره در سال ۱۹۴۹ آمده باشد.

در این بیانیه همچنین تأکید شد، این عفو به صورت کلی، بر دعاوی شخصی تأثیری ندارد و فرد آسیب دیده می‌تواند دعوای خود را در دادگاه مطرح کند و این حکم از تاریخ صدور لازم الاجرا است.

 بشار اسد بهمن ماه گذشته نیز فرمان عفو عمومی صادر کرد که شامل عفو مجازات تمام کسانی بود که در داخل و خارج سوریه از خدمت سربازی فرار کرده‌اند.

عفو ریاست جمهوری سوریه شامل افراد زیر بود:

الف) عفو کامل مجازات کسانی که در داخل سوریه از خدمت سربازی فرار کرده‌اند و این مسئله بر اساس فرمان تقنینی شماره ۶۱ صادره در سال ۱۹۵۰ است.

ب) عفو کامل مجازات کسانی که در خارج سوریه از خدمت سربازی فرار کرده‌اند و این مسئله بر اساس فرمان تقنینی شماره ۶۱ صادره در سال ۱۹۵۰ است.

بر اساس این فرمان، این عفو شامل افراد متواری و فراری از دست عدالت نمی شود مگر اینکه کسانی که در داخل حضور دارند ظرف سه ماه و کسانی که در خارج از سوریه هستند، ظرف چهار ماه، خود را معرفی کنند.

در همین ارتباط، نهاد ریاست جمهوری سوریه مهر ماه ۱۳۹۷، یک فرمان حکومتی درباره مجازات‌های نظامی صادر کرد. بشار اسد رئیس جمهور سوریه با صدور این فرمان، بر عفو سراسری مجازات تمامی کسانی تأکید کرد که از خدمت سربازی در این کشور فرار کرد‌ه‌اند. این طرح شامل عفو مجازات همه کسانی بود که جرمشان در قانون خدمت سربازی شماره ۳۰ صادره در سال ۲۰۰۷ آمده است.

آژانس خبری صدای پامیر- کابل

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا دروغ باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.