Tuesday, 5 December , 2023
امروز : سه شنبه, ۱۴ قوس , ۱۴۰۲ - 23 جماد أول 1445
شناسه خبر : 49666
  پرینتخانه » اخبار افغانستان, سیاسی, فرهنگی تاریخ انتشار : 06 اکتبر 2023 - 9:20 |

تعهد وزارت معارف طالبان مبنی بر ایجاد بستر آموزش های دینی و عصری

تعهد وزارت معارف طالبان مبنی بر ایجاد بستر آموزش های دینی و عصری

حبیب الله آغا، سرپرست وزارت معارف در نشست بزرگ‌داشت از روز جهانی آموزگار گفته است که این وزارت می‌کوشد تا زمینه‌های بهتر آموزشی را برای دانش‌آموزان در کشور فراهم سازد.

سرپرست وزارت معارف در این نشست که در لیسه امانی کابل برگزار شده بود، آموزش و پرورش را در راستای پیشرفت و خودکفاسازی کشور یک نیاز خوانده است.

حبیب الله آغا گفت: «وزارت معارف متعهد است تا خدمات آموزشی خود را در تمام ساحات افغانستان در بخش آموزش‌های دینی و عصری به شکل متوازن به آسانی فراهم سازد.»

عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست‌الوزرا که در این نشست حضور داشت، تاکید ورزیده است که تقویت معارف در فهرست اولویت‌های کاری امارت اسلامی قرار دارد.

عبدالسلام حنفی افزود: «بعضی ساحات افغانستان که در طول سال‌ها در آن‌جا از معارف محروم بودند یا هیچ نوع مکاتب و مدارس در آن‌جا وجود نداشت،‌‌ امارت اسلامی افغانستان سعی و تلاش می‌نماید که در همه نقاط افغانستان باید مکاتب و مدارس فعال شود.»

در همین حال، رییس اداره امور گفته است که شماری از کشورهای جهان می‌خواستند که به منظور به رسمیت شناسی امارت اسلامی معارف کشور به خواست آنان باشد.نورالحق انور، رییس اداره امور گفته است: «با جهان صحبت‌ها در مورد روابط و جواب منفی امریکایی‌ها و جواب به رسمیت نشناختن مشروط به این شرط است که نصاب معارف به خواست ما باید باشد. حکومت قبول نکرد.»

بربنیاد گفته‌های معاون اداری ریاست‌الوزرا، وزارت معارف در جریان دو سال حاکمیت امارت اسلامی، ۱۰ میلیون دانش‌آموز را در ۱۸ هزار و ۴۹۸ مکتب و مدرسه با بیش از ۲۰۰ هزار آموزگار ترتیب و تنظیم کرده است.

آژانس خبری پامیر -کابل

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا دروغ باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.