Tuesday, 27 February , 2024
امروز : سه شنبه, ۸ حوت , ۱۴۰۲ - 18 شعبان 1445
شناسه خبر : 51817
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار افغانستان تاریخ انتشار : 18 ژانویه 2024 - 0:01 |

متقاضیان ویزای پاکستان: از دشواری دست‌رسی به ویزا به ستوه‌ آمده‌ایم

متقاضیان ویزای پاکستان: از دشواری دست‌رسی به ویزا به ستوه‌ آمده‌ایم

برخی شهروندان کشور می‌گویند که برای گرفتن ویزای پاکستان با چالش‌های فروان روبرو اند و با گذشت ماه‌ها موفق به گرفتن ویزای آن کشور نمی‌شوند.

زنجیرگل پنجاه ساله که بیماری کبد دارد، می‌گوید که زمینه درمانش در کشور فراهم نیست و از همین‌رو ناگزیر است به بیرون از کشور برود.

زنجیرگل به خبرنگار طلوع‌نیوز گفت: «آمدیم که ویزای پاکستان را بگیرم و برای تداوی بروم. ما مشکل داریم و این معلوم نیست که ویزا می‌دهد یا خیر؟»

محمد ندیم باشنده کابل در باره مشکلات گرفتن ویزای پاکستان گفت: «گرفتن ویزه به کسانی که پول دارند، آسان است، یک‌هزار دالر می‌دهند کار آسان است؛ اما کسی که مریض واقعی است و مشکل دارد، کسی برایش ویزه نمی‌دهد.»

با این حال برخی شرکت‌های سیاحتی در کابل نیز از کُندی روند توزیع ویزای پاکستان انتقاد دارند. مسوولان شرکت‌های سیاحتی می‌گویند که ویزای این کشور در بازارهای سیاه به بهای بلند فروخته می‌شود.

آنان از حکومت سرپرست می‌خواهند تا جلو فروش ویزا در بازار سیاه را به زودترین فرصت بگیرد.

حسین مسوول یکی از شرکت‌های سیاحتی گفت: «چالش‌های ویزه زمانی شروع شد که ویزه را آنلاین ساختند و در دست مافیا افتاد. هر ویزه پاکستان در حدود ۷۰۰ یا ۸۰۰ دالر به‌فروش می‌رسد.»

رحیم مسوول یکی دیگر از شرکت‌های سیاحتی می‌گوید: «بازار سیاه را خود سفارت ساخته است. ثبت‌نام آنلاین است، کسی که ثبت‌نام و ویزه عاجل بگیرد، از گل‌بهار سنتر داوودزی می‌گیرند این را می‌توانید سرچ کنید، این خیلی روشن است.»

پس از سقوط نظام جمهوری، بسیاری کشورها کشورها صدور ویزا به شهروندان افغانستان را متوقف کرده‌اند و تنها برخی از کشورها مانند ایران و پاکستان این روند را ادامه می‌دهند؛ روندی که با سختی‌های زیاد به همراه است.

آژانس خبری پامیر

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا دروغ باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.