Tuesday, 16 April , 2024
امروز : سه شنبه, ۲۸ حمل , ۱۴۰۳ - 8 شوال 1445
شناسه خبر : 54993
  پرینتخانه » اخبار افغانستان, اقتصادی تاریخ انتشار : 16 مارس 2024 - 12:16 |

وزارت اقتصاد خواستار حضور نماینده این وزارت در انجام مراحل تدارکات نهادهاشد

وزارت اقتصاد خواستار حضور نماینده این وزارت در انجام مراحل تدارکات نهادهاشد

وزارت اقتصاد به تازگی از نهادهای داخلی و خارجی خواسته است تا در انجام مراحل تدارکاتی شان از نماینده این وزارت به عنوان ناظر دعوت کنند.

این وزارت در مکتوبی نوشته است که پیش از این نهادها به‌گونه‌ی خودسرانه و خلاف دستور این وزارت مراحل تدارکات خود را پیش می‌بردند.

عبداللطیف نظری معین مسلکی وزارت اقتصاد، هدف از این کار را عدم مداخله و ایجاد شفافیت در مراحل تدارکاتی نهادها عنوان کرده است.

آقای نظری افزود: «هدف وزارت اقتصاد این است که کار کرد موسسات مطلوب‌تر شود و با شفافیت بیش‌تر عمل بکند و ما می‌خواهیم که نظارت دقیق‌تر و هوشمندانه‌تر داشته باشیم و این هرگز مداخله در امور موسسات نیست.»

آگاهان مسایل اقتصادی می‌گویند که دعوت نماینده وزارت اقتصاد برای نظارت در مراحل تدارکاتی نهادهای  داخلی و خارجی می‌تواند سبب کاهش فعالیت این نهادها در کشور شود.

سید مسعود آگاه مسایل اقتصادی در این باره  گفت: «چنین مداخله‌ای به خصوص در روند کار موسسات خارجی این مسله را وخیم‌تر می‌کند و مسدود می‌کند این روزنه‌ها را به خاطری که تاهنوز تعاملات سیاسی افغانستان در یک پرابلم (چالش) بسیار کلانی وجود دارد.»

احمدسیر قریشی آگاه دیگر می‌گوید: «در صورتی‌که نظارت از سوی امارت اسلامی طالبان صورت می‌گیرد که از حیف و میل شدن آن جلوگیری صورت گیرد کار خوبی است و در صورتی‌که این روند سکته‌گی را به وجود می‌آورد می‌تواند مشکلات را نیز بیش‌تر بسازد.»

وزارت اقتصاد آمار داده است که ۲هزار و ۳۹۳ نهاد غیردولتی (ان‌جی‌او) که ۲۷۲ نهاد آن خارجی اند، هم‌اکنون ثبت این وزارت هستند.

 

آژانس خبری پامیر

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا دروغ باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.