Sunday, 26 May , 2024
امروز : یکشنبه, ۶ جوزا , ۱۴۰۳ - 19 ذو القعدة 1445
شناسه خبر : 56292
  پرینتخانه » اخبار افغانستان, فرهنگی تاریخ انتشار : 07 آوریل 2024 - 0:21 |

وزارت مخابرات:از تکمیل شدن پالیسی برای مسدود ساختن فیسبوک در کشور خبر داد

وزارت مخابرات:از تکمیل شدن پالیسی برای مسدود ساختن فیسبوک در کشور خبر داد

نجیب‌الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلومات از تکمیل شدن پالیسی این وزارت برای محدود و یا مسدود ساختن فیسبوک در کشور خبر داده است.

آقای حقانی گفته است که جوانان کشور در حال حاضر نیاز به آموزش دارند و نباید سرگرم شبکه‌های اجتماعی باشند.

سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گفت: «جوانان ما و شما در شرایطی اند که از نگاه علمی ضعیف هستند  و اکثریت شان بی سواد هستند و باز هم با این چیزها وقت خود را ضایع ساختن و پول مصرف کردن به نفع شرکت و به زیان ملت است، برای این موضوع پالیسی ساخته شده که فیسبوک را محدود و مسدود کنیم.»

نجیب‌الله حقانی هم‌چنان در بخشی از این گفت‌وگو تصریح کرده است که شبکه‌های مخابراتی در حاکمیت نظام پیشین در کشور برای تامین امنیت سایت‌های شان به امارت اسلامی پول پرداخت می‌کردند. او تاکید کرده در نظام پیشین بیشترین حاکمیت را در جغرافیای افغانستان داشتند.

سرپرست‌وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ‌افزوده است که برای جلوگیری از جرم‌های سایبری در کشور نیز تلاش‌هایی انجام شده و قرار است لابراتواری هم در این بخش ایجاد شود.

نجیب الله حقانی افزود: « امنیت را ما در آن ساحات تامین می‌کردیم و ما به شبکه‌های مخابراتی زمینه عرضه خدمات را فراهم ساخته بودیم، نمی‌دانم نظام پیشین از کدام کار خود محصول دریافت می‌کرد.»

این مقام حکومت سرپرست در این گفت‌وگو هم‌چنان گفته است که در حال حاضر ۲۴۱ سیستم فعال در نهادهای سه گانه امنیتی و معارف دارند که در نظر است سیستم‌های جدید برای چندین وزارت‌خانه دیگر نیز در آینده نزدیک ایجاد شود.

او افزود: «چند ماه پیش تیم‌های ما کار را آغاز کرد که تمامی سیستم‌های وزارت‌خانه‌ها را سروی کند و مشخصات آن را جمع‌آوری و سپس ما بتوانیم تمام سیستم‌ها را با یکدیگر وصل بسازیم.»

سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در این گفت‌وگو تاکید کرده است که کسی حق ندارد حریم شخصی افراد را نقض کند و  در صورت نیاز تنها به نهادهای امنیتی اجازه می‌دهند تا برای جلوگیری از رویدادهای ضدامنیت و تعقیب افراد مجرم به مکان‌های آنان دست‌رسی یابند.

آژانس خبری پامیر

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا دروغ باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.