پیامبر اکرم (ص) :
داناترین مردم کسی است که دانش دیگران را به دانش خود بیفزاید..../..... به راستی من مبعوث گردیدم تا مکارم اخلاق را کامل کنم
Saturday, 25 September , 2021
امروز : شنبه, ۳ میزان , ۱۴۰۰ - 18 صفر 1443
شناسه خبر : 25995
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : 29 سپتامبر 2020 - 14:08 |

دانش: طالبان باید برای اعتماد سازی گام بردارد

دانش: طالبان باید برای اعتماد سازی گام بردارد

معاون رئیس جمهور کشور معتقد است که اکنون گروه طالبان برای اعتمادسازی گام بردارد البته حفظ نظام جمهوری و دستاوردهای ۱۹ سال گذشته در این کشور قابل معامله نیست.

به گزارش آژانس خبری پامیر، سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهور کشور در مراسمی برای تجلیل از روز جهانی دسترسی به اطلاعات اظهارداشت که حفظ نظام جمهوری، ارزش‌های مدنی و دستاوردهای دو دهه گذشته غیرقابل معامله است.

براساس بیانیه منتشر شده توسط دفتر رسانه‌ای معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان، دولت در عین حال که بر پیشرفت گفت‌وگوهای صلح تلاش و جدیت دارد اما برحفاظت و صیانت از نظام جمهوری، آزادی بیان، حق دسترسی به اطلاعات، حقوق زنان و حفظ ارزش‌های مدنی و دستاوردهای ۱۹ سال اخیر همچنان قاطعانه متعهد و مصمم است.

دانش افزود: دستاوردهای مردم و حکومت افغانستان در طول سالیان گذشته غیر قابل معامله است.

معاون دوم اشرف غنی گفت که دولت افغانستان برای اعتماد سازی در راستای گفت‌وگوهای صلح تمام موارد ممکن را انجام داده و اکنون نوبت طالبان است تا در جهت اعتمادسازی گام بردارد.

سرور دانش همچنین تاکید کرد که برقراری آتش‌بس و کاهش خشونت، برای موفقیت گفت‌وگوهای صلح از مهمترین مورد برای اعتمادسازی برای مردم و دولت افغانستان است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا دروغ باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.