Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ جوزا , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 24796
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : 11 سپتامبر 2020 - 11:34 |

مخالفت فرانسه با آزادی زندانیان طالبان که به جرم قتل فرانسویان متهم اند

مخالفت فرانسه با آزادی زندانیان طالبان که به جرم قتل فرانسویان متهم اند

به گزارش خبرگزاری پامیر، وزارت امور خارجه فرانسه با نشر بیانیه ای مخالفت خود را با آزادی زندانیان گروه طالبان که به جرم قتل فرانسویان محکوم است، اعلام کرد.

وزارت امور خارجه فرانسه با نشر بیانیه ای نوشت، که دولت افغانستان ضیااحمد و عبدالله غلام را که به جرم قتل بتینا گوازلارد، شهروند فرانسه و کارمند کمیسیون عالی پناهند‌گان سازمان ملل در افغانستان محکوم شده بودند، آزاد کرده است.

در این بیانیه آمده است: “فرانسه بار دیگر مخالفت شدید خود را با آزادی محكومان جنایت ها در برابر شهروندان فرانسوی، به ویژه سربازان و كاركنان بشردوستانه كه به خاطر ایمنی و كمك به جمعیت نیازمند، با همكاری شریكان افغانستانی خود انجام داده اند، ابراز می دارد”.

پاریس تأکید کرده است، که مخالف رهایی کسانی هستند که در جرم ها در برابر شهروندان فرانسه دست دارند.

وزارت خارجه فرانسه افزوده است، که رئیس جمهور این کشور در آخرین تماس‌های تیلیفونی خود با رهبران افغانستانی این موضوع را یادآوری کرده است.

پاریس گفته است، که آماده پشتیبانی از گفت و گوهای صلح است و باید منافع و حقوق قربانیان جنگ و تروریسم در افغانستان در این مذاکرات در نظر گرفته شود. به باور پاریس، این مورد از شرایط لازم برای ثبات پایدار و برقراری امنیت در افغانستان است.

یادآوری می کنیم، که شش زندانی طالبان که به تازگی به قطر منتقل شده‌اند، رهایی آن‌ها آخرین مانع برای شروع گفت و گوها خوانده می‌شد.

وزارت امور خارجه قطر، دولت افغانستان و گروه طالبان روز پنجشنبه از آغاز گفت و گوهای میان افغانستانی به تاریخ ۲۱ سپتامبر خبر دادند.

| منبع خبر : اسپوتنیک نیوز
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا دروغ باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.