Saturday, 25 June , 2022
امروز : شنبه, ۴ سرطان , ۱۴۰۱ - 26 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 39454
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار جهان تاریخ انتشار : 18 ژوئن 2022 - 20:36 |

نظرسنجی| ۲۵% آمریکایی‌های خارج نشین به دنبال لغو تابعیت آمریکایی هستند

نظرسنجی| ۲۵% آمریکایی‌های خارج نشین به دنبال لغو تابعیت آمریکایی هستند

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که یک چهارم شهروندان آمریکایی که در خارج از این کشور زندگی می‌کنند به صورت جدی در حال برنامه‌ریزی برای لغو تابعیت آمریکایی خود هستند.

به گزارش آژانس خبری صدای پامیر، تحقیقات جدید نشان می‌دهد که یک چهارم شهروندان آمریکایی که در خارج از این کشور زندگی می‌کنند به صورت جدی در حال برنامه ریزی لغو تابعیت آمریکایی خود هستند.

به گزارش پایگاه خبری آکسیوس، بر اساس تحقیقی که سرویس « Greenback Expat Tax » از سه هزار و ۲۰۰ آمریکایی که در ۱۲۱ کشور در جهان زندگی می‌کنند، جمع آوری کرده، قوانین مالیاتی سنگین برای آمریکایی‌هایی که از در خارج از این کشور زندگی می‌کنند، مهم‌ترین دلیلی است که آمریکایی‌هایی خارج نشین را به فکر لغو تابعیت انداخته است.

اکثر کشورهای جهان سیستم مالیاتی مبتنی بر اقامت دارند. با این حال،‌ شهروندان آمریکایی که در کشور دیگری زندگی می‌کنند به دلیل سیستم مالیاتی مبتنی بر شهروندی آیالات متحده، همچنان به دولت آمریکا بدهکار هستند. این موضوع هزینه‌های مالیاتی زیادی برای شهروندان آمریکایی ساکن در خارج از این کشور به همراه داشته و در برخی موارد باعث بدهی مالیاتی در هر دو کشور شده است.

شهروندان آمریکایی ساکن در خارج در صورتی که حساب‌های بانکی یا درآمد خارجی خود را گزارش نکنند، با جریمه‌های سنگینی از سوی دولت آمریکا مواجه خواهند شد.

اکثر شرکت کنندگان در این نظرسنجی (۸۶ درصد) گفته‌اند که نگرانی‌های آنها کمتر توسط دولت آمریکا مورد بررسی قرار گرفته است. یک چهارم از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته‌اند که درصدد لغو تابعیت آمریکایی خود بوده و چهل درصد نیز گفتند که این احتمال را رد نمی‌کنند و یک سوم نیز گفته‌اند که هرگز این گزینه را مد نظر قرار نخواهند داد.

بر اساس برآورد وزارت خارجه آمریکا، در سال ۲۰۲۰، حدود ۹ میلیون آمریکایی در خارج از این کشور زندگی می‌کنند.

آژانس خبری صدای پامیر- کابل

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا دروغ باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.